LECZENIE JASKRY WARSZAWA - AN OVERVIEW

leczenie jaskry warszawa - An Overview

leczenie jaskry warszawa - An Overview

Blog Article

Współczesna medycyna oferuje kilka rodzajów zabiegów przeprowadzanych w przypadku, kiedy pacjent nie może być poddane leczeniu farmakologicznemu. Odpowiednią metodę dobierze lekarz po konsultacjach i szczegółowym zapoznaniu się z konkretnym przypadkiem pacjenta. W Przychodni i Szpitalu Okulistycznym Retina oferujemy kompleksowe wsparcie w terapii – jeśli więc szukasz pomocy w leczeniu jaskry w Warszawie, zapraszamy na wizytę. Nasi specjaliści przeprowadzą dokładną diagnostykę, ocenią stopień zaawansowania choroby i dobiorą odpowiedni sposób leczenia, w zależności od stopnia zaawansowania problemu i indywidualnych czynników.

W bardziej zaawansowanych postaciach jaskry stosuje się leczenie chirurgiczne: trabekulektomię – udrożnienie kąta przesączania przez wytworzenie przetoki, oraz głęboką sklerektomię, która ułatwia odpływ płynu bez otwierania przedniej komory oka.

W pierwszej kolejności badamy prawidłowe funkcjonowanie nerwu wzrokowego. Wynika to z faktu, że jaskra objawia się zbyt wysokim ciśnieniem w oku, które stopniowo niszczy wspomniany nerw, prowadząc do licznych troubleów ze wzrokiem.

Kolejny zabieg, ostatnio coraz bardziej popularny, to zabieg kanaloplastyki polegający na poszerzeniu naturalnej drogi odpływu z oka. W stanach bardzo zaawansowanej jaskry, w celu ratowania oka i widzenia przeprowadza się ECP, czyli operację z użyciem endoskopu. ECP wykonuje się aby zmniejszyć ilość wody produkowanej przez oko i tym samym obniżyć ciśnienie. Jest to bardziej precyzyjna i delikatniejsza metoda niż, stosowane niekiedy, cyklodestrukcja laserowa lub przymrażanie, które uszkadzają oko bezpowrotnie.

Jaskra jest poważną chorobą prowadzącą do uszkodzenia, a w efekcie nawet do zaniku nerwu wzrokowego. Rozróżniamy dwa rodzaje tego schorzenia. Jaskra zamkniętego kąta przesączania wynika z budowy oka i uniemożliwia odprowadzanie cieczy wodnistej z gałki ocznej w wyniku zrostu rogówki i tęczówki.

Diagnostyka jaskry polega na badaniu czy nerw wzrokowy dobrze działa. W tym celu sprawdza się pole widzenia i wykonuje badanie komputerowe tarczy nerwu wzrokowego HRT oraz badanie włókien nerwowych GDX. Badania te należy powtarzać two razy w roku. Leczenie jaskry polega głównie na obniżaniu ciśnienia w oku czyli przyjmowaniu specjalnych kropli. Niekiedy konieczne jest przeprowadzenie zabiegu laserowego lub operacyjnego (laserowe leczenie jaskry).

W tej kwestii bardzo ważne jest odpowiednie podejście, które zapewni pacjentowi wysokie standardy oraz komfort badania. W wyniku pojawienia się choroby, pacjenci bardzo często obawiają się przebiegu zabiegu, dlatego należy wybrać leczenie jaskry warszawa specjalistę, któremu możecie Państwo całkowicie zaufać. Leczenia jaskry w Warszawie nie należy się bać. Zwiększy to Państwa poczucie bezpieczeństwa oraz wpłynie pozytywnie na komfort psychiczny.

Jaskra, czyli choroba nerwu wzrokowego o nieznanej przyczynie występowania, powoduje znaczący wzrost ciśnienia w gałce ocznej. Może to prowadzić do trwałMoi uszkodzenia nerwu wzrokowego oraz komórki siatkówki, a w konsekwencji do trwałej utraty wzroku. Dzieje się tak, ponieważ ciecz wodnista wypełniająca przednią komorę oka z nieznanych przyczyn nie jest z niego odprowadzana, a tym samym nie zostają z niego usunięte szkodliwe produkty przemiany materii.

Operacje przeciwjaskrowe polegają w uproszczeniu na wytworzeniu nowej drogi odpływu z oka cieczy wodnistej, co zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe. Wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym.

W przypadku rozpoznanej jaskry, kontrole powinny odbywać się co 3 – 12 miesięcy, w zależności od ciężkości choroby, poziomów ciśnienia wewnątrzgałkowego i innych czynników ryzyka.

Bardzo często ten zabieg skutecznie powstrzymuje postępy jaskry. Należy jednak pamiętać o tym, że oko po takim zabiegu powinno być regularnie kontrolowane przez specjalistę – zrobiony otwór jest tak niewielki, że czasem samoistnie zarasta i zabieg należy powtórzyć.

A to za sprawą niskiego ciśnieniem krwi, które w nocy, podczas snu obniża się jeszcze bardziej i prowadzi do niedokrwienia i uszkodzenia nerwu wzrokowego.

Ryzyko rozwoju jaskry ocenia lekarz okulista w czasie rutynowego badania okulistycznego. Używa w tym celu specjalnej soczewki umożliwiającej ocenę dna oka. Badanie takie może odbyć się bez rozszerzenia źrenic lub po rozszerzeniu źrenic. Ponadto, okulista wykonuje pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, preferencyjnie tzw.

Badania z jego zastosowaniem są wykonywane rutynowo w diagnostyce jaskry, jak również w schorzeniach nerwu wzrokowego oraz uszkodzeniach ośrodkowego United kingdomładu nerwowego.

Report this page